https://sk.puren.info/prumysl-sk/purenit/
purenit®
purenit made by puren

purenit® – klenot mezi konstrukčními materiály

ekonomický a univerzální konstrukční materiál.

purenit představuje nový typ konstrukčního materiálu, který se plně osvědčil díky své univerzálnosti a specifickým vlastnostem. Tam, kde dřevo nebo dřevotřískové materiály narážejí na své hranice, přichází purenit se svými vynikajícími vlastnostmi.

Pro konstrukci a izolaci komponentů výjimečné kvality

Flexibilní, ekonomický, perspektivní

Málokterý materiál, stavební, izolační nebo konstrukční, spojuje s ohledem na stavění tolik předností jako purenit®. Purenit® otevírá nové obzory ať už jako komponent při konstrukci fasád, vysoce kvalitní surovina k výrobě oken, základní materiál dělících příček nebo výchozí materiál pro trvanlivé a vysoce kvalitní dveře.

V době neustále se zvyšujících nákladů na energii jsou tepelné mosty naprosto nepřijatelné. Vysoce kvalitní zateplení budov není jen otázkou izolačního pláště, ale zasahuje logicky do posledních detailů fasádní konstrukce, okenních materiálů a mnoha dalších stavebních prvků.

purenit® – dvojnásobně silný, dvakrát tak dobrý!

V podstatě je purenit® dokonce třikrát tak dobrý, protože kromě vynikajících mechanických vlastností, které jsou u konstrukce velmi důležité z hlediska efektivního zpracování, přesvědčuje purenit® vynikajícími izolačními hodnotami a dobrou difúzní schopností. V závislosti na typu materiálu má purenit® objemovou hmotnost od cca 400 do 700 kg/m³, je lehký a tedy má nízkou zatížitelnost. Homogenní struktura materiálu a tloušťka naproti tomu odpovědně vytváří vynikající izolační hodnoty. Není divu, že je purenit® ideální alternativou k produktům na bázi dřeva.

purenit® přesvědčuje jasnými fakty: Precizně vyjádřený výkon

purenit® je mnohem více než jen konstrukční materiál. Vzhledem k velkým možnostem uplatnění, které nabízí a řadě vynikajících vlastností s ohledem na zpracování v různých odvětvích a produktových oborech, označujeme purenit® jako multifunkční konstrukční materiál. Purenit® je polyuretanový produkt na bázi tvrdé pěny s vysokou hodnotou tepelné izolace a prvotřídními mechanickými vlastnostmi bez FCKW a HFCKW. Vysoce výkonný konstrukční materiál lze zpracovávat všemi druhy dřevoobráběcích strojů, je recyklovatelný a v surovém stavu nakašírovaný. Díky svému vynikajícímu složení lze purenit® šroubovat, je odolný proti vlhkosti, tvrdý, lehký, snadno zpracovatelný, je odolný proti teplotě, má izolační schopnosti, je odolný proti chemikáliím, kašírovatelný a lze jej kombinovat s jinými materiály a navíc je charakteristický vysokou pevností.

Nové perspektivy pro nábytek určený k bydlení a práci

purenit® dokáže mnoho a nebojí se konfrontace

purenit® otevírá nové perspektivy v oblasti moderních konceptů realizace nábytku, zvláště pokud zadání vyžaduje ekonomičnost a zároveň nesmí být opomenuta kvalita.

purenit® je v oblasti výroby nábytku zvláště oblíben pro své jednoduché zpracování. purenit® lze zpracovat jako dřevo. Purenit® má přitom řadu vlastností, které dřevo a materiály na bázi dřeva nemají. Výhodné je to mimo jiné pro nábytek určený do vlhkých prostor, kde se uplatní odolnost purenitu® proti vlhosti a odolnost proti bobtnání. Nábytek v koupelnách, lázních, kuchyních nebo laboratořích nebo pracovní plochy z purenitu® si zachovávají svůj tvar. Pokud by přece došlo k poškození horní vrstvy, není důvod k obavám. Purenit® je odolný proti vlhkosti a dokonce i proti chemikáliím (kyseliny, louhy, rozpouštědla). Stabilita a přesto lehkost. Purenit® je konstrukčním materiálem, který nábytku propůjčuje ojedinělou kvalitu. Purenit® odolá dynamickému namáhání a lze jej kombinovat s různými krycími vrstvami.

Čistá práce, která se vyplatí

purenit® samozřejmě neobsahuje konzervační látky (formaldehyd) a je biologicky zcela neškodný. Při jeho zpracování nevzniká prakticky žádný odpad. Odpad ve formě třísek a zbytků lze recyklovat s ohledem na životní prostředí.

purenit® se v nábytkářském průmyslu osvědčil

  • Lze upravit stejně jako dřevo
  • Odolný proti vlhkosti jako plasty
  • Lze šroubovat, kašírovat a slepovat
  • Lehký a stabilní
  • Neobsahuje konzervační látky

Větší bezpečnost a ekonomičnost při výrobě vozidel

Partner automobilového průmyslu

Pokud jde o materiál a konstrukci platí v oblasti výroby vozidel určitá kritéria. Při výrobě karosérie hraje nejvýznamnější roli životnost, ekonomické zpracování, stabilita a nízká hmotnost. Puren se již řadu let řadí k významným dodavatelům originálního vybavení v oblasti výroby vozidel. Chladící vozy/obytné přívěsy, skříňové konstrukce pro nákladní vozidla a dodávky a rovněž produkty pro výrobu lodí a vlaků jsou součástí rozsáhlého programu firmy puren.

S purenitem® všechno souhlasí již od začátku.

Jedním z nejúčinnějších opatření, pokud jde o úsporu paliva, je dosažení co nejmenší spotřeby energie díky co nejmenší hmotnosti. Stabilita vozidla by přitom neměla být opomenuta. Není divu, že purenit® je pro realizaci konstrukce vozidel ideální volbou.

purenit® je zcela lehký, lze jej kašírovat téměř všemi krycími vrstvami běžně používanými při výrobě vozidel a přitom je extrémně ekonomický, pokud jde o jeho zpracování. Dynamické zatížení, k němuž při používání vozidla dochází, purenit® hravě zvládá. purenit® nachází své typické uplatnění v podlahových konstrukcích, výztuhách, kompletačních prvcích jakož i při realizaci nábytkového vybavení a zařízení. Pro výrobce vozidel je z hlediska ekonomičnosti jednoznačně přesvědčivým řešením.

purenit®-Plus v oblasti výroby vozidel:

  • Absolutně odolný vůči vlhkosti
  • Svými suverénními vlastnostmi se osvědčil i v klimaticky náročném prostředí

Pro následný provoz vozidla jasně hovoří tyto přednosti: stabilní, ale lehká konstrukce vozidla snižuje jeho hmotnost a zvyšuje možnost užitečného zatížení při nízké spotřebě paliva.

Minimální požadavky na materiály

+ jednoduché zpracování

= ekonomická výroba

Máte další otázky?

Kontaktujte nás zde nebo využijte našeho poptávkového formuláře.